6.Sat 12.25 - 13.10

7.Sat 13.15 - 13.55

Sigurnost na netu

Održana nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada

Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka za osnovnu i srednju školu održano je 15. ožujka 2022. godine. Zbog protuepidemijskih mjera i ovogodišnja je olimpijada održana u matičnim školama natjecateljskih ekipa. Iz tog razloga nisu održana tradicionalna tri kruga natjecanja (izostavljena su dva ekipna kruga), već se natjecanje sastojalo samo od pisanog testa kojim se moglo osvojiti najviše 100 bodova.

Konačni broj bodova ekipno se dijelio s brojem četiri na dvije decimale. Na natjecanju su sudjelovale 22 osnovne i 11 srednjih škola iz Splitsko-makarske nadbiskupije, od kojih su dva učenika pisala test u online okružju. Tema natjecanja bila je: Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova.

U kategoriji osnovnih škola prvo mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole „Žnjan-Pazdigrad“ iz Splita pod vodstvom mentora don Ante Čotića s osvojenih 93,50 bodova. Naša škola osvojila je 15 mjesto sa osvojenih 65,50 bodova. Čestitamo našim učenicima i vjeroučiteljici Maji.

Ljestvicu konačnog poretka možete vidjeti OVDJE.

objavio: Krešimir Bajić   datum: 22. 3. 2022.